30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıl kutlama programı 30 Ağustos Perşembe günü saat 10:00’da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne Kaymakamlığımız, İlçe Garnizon Komutanlığı ile Feke Belediye Başkanlığı’nın Çelenklerinin sunulması ile başladı. Çelenk sunmaya müteakip Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk Büyükleri ve Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı eşliğinde Bayrak göndere çekildi. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı İlçe Jandarma Komutanlığında Görevli Jand. Astsubay Kıdemli Üçvş Mustafa DEVECİ tarafından  yapıldı.Akabinde Saimbeyli Kaymakamı Sayın Hakan KESKİN, İlçe Jandarma  Komutanı Sayın Erol DOĞAN, Feke  Belediye Başkanlığı adına Belediye Meclis üyesi Galip İMİR  ile birlikte daire amirleri, Sivil toplum kuruluşları, Siyasi parti temsilcileri, Şehit yakınları ve vatandaşlarımızın bayram tebriklerini kaymakamlık makamında kabul ettiler.

Kaymakamımız  Sayın   Hakan  KESKİN;“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük uğruna göstermiş olduğu cesaret, fedakârlık ve kahramanlık nişanıdır. Bu büyük zafer, Türk tarihinin en önemli  dönüm noktalarından  biri olmuştur. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi her alanda çağdaş medeniyetler seviyesine taşıma hedefimizden bizleri hiçbir güç alıkoyamayacaktır. Güzel ülkemiz ve aziz milletimiz, demokrasiye sımsıkı bağlı bir şekilde aydınlık geleceğe hep birlikte, milli birlik ve beraberlik içinde emin adımlarla ilerleyecektir.

        15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini milli mücadele ruhuyla, kurşunlara, tanklara göğüslerini siper ederek bastıran aziz halkımızın, milli egemenliğe ve Demokrasiye olan bağlılığını      tüm  dünyaya  birkez  daha  yüksek sesle haykırmıştır.Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, 15 Temmuz şehitlerimizi, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını hiç düşünmeden veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Bütün vatandaşlarımızın ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”dediler.

 
İSAY2 Galeri