31 Mart 2019 Pazar Günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi nedeniyle, seçim sürecinde uyulması gereken esaslar, yasaklar ve alınacak güvenlik önlemleri hakkında 19.02.2019 günü Saat:14.00 de Öğretmenevi toplantı salonunda Kaymakamımız Sayın Mehmet Rıdvan DOĞAN başkanlığında İlçe Seçim Güvenliği toplantısı yapıldı.
        Seçim güvenlik tedbirlerinin ele alındığı Toplantıya İlçe Jandarma Komutan V. J.Kd Başçavuş Ali DAVARCI, İlçe Emniyet Amir V.Ümmü KURDOĞLU, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Asım BÖRÜBAN, Siyasi parti İlçe başkanları ve Belediye başkan adayları katılmışlardır.
        YSK’nin aldığı kararlar hakkında İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru tarafından sunum yapıldı. Seçimlerin huzur ve güvenlik içinde geçmesi ve seçmenlerin özgür iradelerini sandığa yansıtmaları için alınacak tedbirler değerlendirilmesinin yanı sıra seçim irtibat bürolarının güvenliğinin sağlanması, Siyasi Partilerin yapacakları çalışmalarda emniyet tedbirlerinin alınması ve seçim yasaklarına uyulması konusunda istişare edildi.